články >

STIHL MS 661 a MS 661 C-M W

STIHL MS 661 a jeho vyhřívaná verze MS 661 C-M W je nástupce oblíbené pily MS 660. Tento model je určen hlavně pro profesionální uživatele v oblastech lesního hospodářství a zemědělství. Svoje využití najde tento stroj zejména při kácení a zpracování dřeva a podélných řezech.

Spotřeba a emise

V souladu s trendy v oblasti ochrany životního prostředí a legislativními požadavky na množství emisí je u nového modelu výrazně sníženo množství spalin, a to až o 70%. V závislosti na způsobu použití je snížena spotřeba až o 20%.

Motor

Důvodem těchto zlepšených parametrů je moderní motor 2-MIX s technologií kanálů "1-do-4". Díky němu se zvýšil výkon z 5,2 kW na 5,4 kW při snížení zdvihového objemu o 0,5 cm3. Také točivý moment je průběžně vyšší než u předchozího modelu.

Antivibrační systémStihl MS 661

Zatímco u některých technických parametrů, jako např. poměr váhy a výkonu, se vývoj posouvá kupředu pomaleji, v oblasti antivibračních systémů jsou stále možnosti pro zlepšování větší. Díky novému systému jsou hodnoty vibrací sníženy ze 7 na 5,5 vzadu, a dokonce na 5 vpředu ( faktor K podle nařízení 2006/42/EG = 2 m/s²).

Vysoký stupeň tuhosti při vedení, ocelové pružiny kombinované s dorazovými Cellasto® prvky, horizontální i vertikální nasměrování, snížená hmotnost. Díky těmto vlastnostem je práce s touto pilou méně namáhavá a vysilující.