STIGA Benzínový vertikutátor SVP 40 G (ALFATEK s.r.o.)

Vertikutace - jak na ní a proč.

Jedním z nezbytných úkonů údržby trávníku je vertikutace.
Odumřelé části rostlin, zbytky pokosené trávy, plevel a mech vytvoří během vegetace ve vašem trávníku nepropustnou vrstvu. Tato vrstva nazývaná travní plsť, může být i několik centimetrů silná, zabraňuje pronikání vody a živin do půdy až ke kořenovému systému a zároveň brání výměně plynů. Vašemu trávníku hrozí udušení.


Zahradní traktor

Zahradní traktor - jak vybrat.

V případě pozemků o rozloze více jak  1 000 m² má smysl začít uvažovat nad tím, aby jste plochu začaly sekat zahradním traktorem. Koupí vhodně vybraného zahradního traktoru ušetříte čas a hlavně síly. Traktor nemusí sloužit jen k sekání trávy, ale při vhodném výběru příslušenství, také k shrnování sněhu, převozu zahradního materiálu atd.


MSA 300 C-O  -Nejvýkonnější akumulátorová pila

MSA 300 C-O -Nejvýkonnější akumulátorová pila

STIHL MSA 300 je první akumulátorová řetězová pila navržená speciálně pro profesionální práci. Plný elektrický výkon 3,0 kW se díky akumulátoru STIHL AP 500 S vyvinutému speciálně pro potřeby této pily mění na rychlost řetězu až 30 m/s s provozní dobou až 44 minut. Spolu s pilovým řetězem STIHL .325"‑RS Pro a vodící lištou Light 04 zajišťuje vysoký řezný výkon s nižší hmotností. Profesionály jistě zaujme i robustní konstrukce pily MSA 300, která je odolná proti povětrnostním vlivům. Antivibrační systém STIHL snižuje vibrace, čímž napomáhá snížení zátěže svalů a kloubů.


Dvouválcový zahradní traktor STIHL RT 6127 ZL

Dvouválcový zahradní traktor STIHL RT 6127 ZL

Vážení zákazníci, pokud sháníte výkonný zahradní traktor, rádi bychom vám představili dvouválcový zahradní traktor STIHL RT 6127 ZL s tempomatem, hydrostatickou samočinnou převodovkou a jednopedálovým ovládáním. Šířka záběru tohoto traktoru je 125 cm. Jedná se tedy o skvělý stroj pro údržbu plochy do 10.000 m2. 


Kompaktní pila s rychloupínáním řetězu STIHL MS 231 C-BE

Kompaktní pila s rychloupínáním řetězu STIHL MS 231 C-BE

Zažijte opravdový komfort při práci kolem domu a na zahradě. Benzínová pila STIHL MS 231 C-BE s rychloupínáním řetězu (B) a ErgoStartem (E) maximálně usnadňuje práci uživatele. Tato motorová pila nabízí až o 20% nižší spotřeba paliva a má o 50% nižší emise zplodin ve srovnání s konvenčními dvoutaktními motory STIHL bez technologie motoru 2-MIX, kterou je tento stroj vybaven.


Výkonný zahradní traktor STIHL RT 4082

Výkonný zahradní traktor STIHL RT 4082

Usnadněte si práci na zahradě s výkonným zahradním traktorem STIHL RT 4082, který disponuje hydrostatickou převodovkou pro sečenou plochu do cca 4.000 m2. Zahradní traktor STIHL RT 4082 - rider nabízí malý poloměr otáčení, jednoduché řazení i přepínání jízdy vpřed i vzad. Traktor má šířku záběru 80 cm, výšku střihu 35-90 mm a objem koše 250 l. Hmotnost traktoru je 202 kg a výkon 7,6 kW.