Pilové řetězy RAPID HEXA - Počet hnacích článků - 62

 STIHL Rapid Hexa si plně zaslouží pozornost, kterou si získal po celém světě. Řetěz řetězové pily Stihl Hexa, sestávající z patentovaného řezacího zubu ve tvaru písmene V a šestihranného pilníku, nabízí profesionálním uživatelům lesních řetězových pil 10% zvýšení řezného výkonu a mnohem lepší zážitek z ostření, který se nepodobá ničemu jinému na trhu. Jak toho tedy bylo dosaženo?

Za prvé, zářez horní desky každého řezného zubu je užší než u ekvivalentního řetězu RS, což vede ke zlepšení rychlosti a účinnosti řezání. (Chytrí čtenáři mohou vidět podobnost s řetězem RS Pro dostupným v rozteči .325 – i tento má užší řeznou spáru a vylepšení rychlosti řezání). Druhou optimalizací je úhel ostření 25°. Testování zjistilo, že mírně zmenšený úhel funguje lépe při diagonálních řezech, což je ideální pro arboristy i stromové chirurgy.

A konečně, nejvýraznější změnou řetězu je úhel boční desky ve tvaru V 60°. Šestihranný pilník perfektně sedí v profilu zubu, což vede ke zjednodušenému a rychlejšímu ostření. Se Stihl Rapid Hexa je snadné dosáhnout vysoce kvalitního řezného břitu a díky méně ostrému úhlu předního řezného rohu je zub méně náchylný k opotřebení, a proto zůstane déle ostřejší.

Řetězy STIHL Rapid Hexa je možné brousit jen s šestihranný pilníkem STIHL Rapid Hexa (56077725201). Spodní 1/6 pilníku je hladká, což znamená, že je nemožné náhodně nasadit pilník na řetěz. Horní hřeben jasně ukazuje, jakou orientaci je třeba pilník držet, a protože se systém Hexa používá tak jednoduše, není nutné vodítko pilníku. Vezměte prosím na vědomí, že mnoho ostřících pomůcek Stihl je vhodných pro řetězy s 30° horní deskou, proto buďte při výběru držáku pilníků opatrní. Dřevěné rukojeti pilníků Stihl nebo FH3 jsou ideální pro použití s ​​pilníkem Hexa.

Jak se brousí řetěz RAPID HEXA se můžete podívat ZDE

1 STIHL Pilový řetěz RAPID HEXA 3/8, 1,6 mm 62 článků (31320000062) STIHL Pilový řetěz RAPID HEXA 3/8, 1,6 mm 62 článků (31320000062)Kód: 31320000062 Skladem 734 Kč 661 Kč
ks